آیدا ت.م
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ آیدا ت.م
آرشیو وبلاگ
      دنیای این روزای من ()
چه بی رحمانه زیبایی! نویسنده: آیدا ت.م - جمعه ۱٤ خرداد ۱۳۸٩

تو رو آغوش می‌گیرم تنم سرریز رویا شه

جهان قد یه لالایی توی آغوش من جا شه

تو رو رو آغوش می‌گیرم هوا تاریک‌تر میشه

خدا از دست‌های تو به من نزدیک‌تر میشه

         

زمین دور تو می‌گرده زمان دست تو افتاده

تماشا کن سکوت تو عجب عمقی به شب داده

تو خواب انگار طرحی از گل و مهتاب و لبخندی

شب از جایی شروع می‌شه که تو چشماتو می‌بندی

تمام خونه پر می‌شه از این تصویر رویایی

تماشا کن تماشا کن چه بی‌رحمانه زیبایی

  نظرات ()
من و دل نویسنده: آیدا ت.م - جمعه ٧ خرداد ۱۳۸٩

من و دل آمده بودیم به مهمانی تو

هر دو لبریز غزل غرق گل افشانی تو

دلکم عرض ادب کرد و همان گوشه نشست

من... همه محو دل و او همه حیرانی تو

 

شب شعری که به پا بود در آن صبح لطیف

برد ما را به تب خیس و غزل‌خوانی تو

من... دچار تو شدم وقتی نگاهم کردی

دل... گرفتار همان موسم بارانی تو

 

  نظرات ()
چشم‌انداز 2020 کامپیوترهای سونی نویسنده: آیدا ت.م - چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳۸٩

                Sony Nextep Computer Concept for 2020 by Hiromi Kiriki

                nextep6

                nextep7

                nextep9

                nextep10

                nextep2

                nextep3

                nextep4

                nextep5

                nextep

 منبع: Yanko Design

  نظرات ()
زندگی دوباره با قلبی کاملا مصنوعی نویسنده: آیدا ت.م - چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳۸٩
یک بیمار 43 ساله آمریکایی پس از 2 سال زندگی با دستگاه توانست از جدیدترین فناوری قلب‌های مصنوعی استفاده کند و مرخص شود. ساخت قلب 125هزار دلار و مراقبت سالیانه از آن، 18هزار دلار هزینه در بر دارد.

چارلز اوککه 43 سال بیشتر ندارد، اما از 30 سالگی تاکنون دردسرهای زیادی را برای زنده ماندن پشت سر گذاشته است. این مهندس رایانه که 3 فرزند نیز دارد، در 30 سالگی به‌دلیل تشکیل یک لخته خون در قلبش، مجبور به پیوند قلب شد.

خوشبختانه تا ده سال او بی هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه داد، تا این‌که سال 2008 / 1387، بدنش قلب را پس زد. در آن زمان یک پیوند دیگر غیرعملی بود، از این‌رو او برای 2 سال زندگی خود را در حالی که به یک دستگاه 180 کیلوگرمی وصل بود، در بیمارستان گذراند.

اما اکنون اوضاع فرق کرده است. به گزارش سی.نت، اوککه حالا چیزی دارد که "قلب کاملا مصنوعی" نامیده می‌شود. هر دو بطن بیرون آورده شده و لوله‌های اتصال دوخته شده‌اند. این قلب درست مانند قلب انسان، خون را تلمبه می‌کند. این دستگاه تنها پنج کیلوگرم وزن دارد و نخستین فناوری همراهی است که می‌تواند کل قلب مصنوعی را پشتیبانی کند.

در گفتگو با خبرنگاران، اوککه با اشاره به چند لوله که از بدنش بیرون آمده‌اند، گفت:« قلبی مصنوعی درون من است که این لوله‌ها درست از این‌جا به آن متصل شده‌اند. البته این را هم بگویم که تا روزها نمی‌توانستم دستم را روی سینه‌ام بگذارم، چون احساس خیلی عجیبی داشتم.»

                           نخستین قلب کاملا مصنوعی، زندگی را به بیمار 43 ساله برگرداند

زندگی اوککه رو به دگرگونی است، زیر او نخستین بیماری قلبی آمریکا است که جدیدترین فناوری قلب مصنوعی را آزمایش کرده است..

اما نگرانی‌هایی نیز وجود دارد. آیا این وسیله انرژی کافی به قلب می‌رساند تا کبد و کلیه‌ها نیز کارشان را درست انجام دهند؟ آیا اوککه به این دستگاه اعتماد خواهد کرد؟

دکتر فرانسیسکو آرابیا، رئیس کلینیک جراحی قلب مایو گفت: «این‌که او چقدر با این وسیله احساس راحتی می‌کند، به اندازه درستی کار دیگر اندام‌های بدن اهمیت دارد.»

پس از گذشت چند هفته و انجام آزمایش‌های تکمیلی، اوککه پس از دو سال آزادی را تجربه کرد و بیمارستان را ترک کرد. او در خانه فرزندانش را در آغوش گرفت و گفت: «حالا من خوشحال‌ترین فردی هستم که می‌توانید تصور کنید. پس از دو سال خوابیدن روی تخت بیمارستان، حالا می‌توانم در خانه خودم بخوابم.»

اما چارلز باید برای بازگرداندن سلامتی‌اش تلاش کند تا بتواند یک قلب جدید پیدا کند؛ هرچند که به گفته پزشکان اگر قلب جدیدی هم برای او پیدا نشود، وی می‌تواند به مدت نامحدود با این وسیله زندگی کند. البته اگر بتواند از عهده هزینه‌های سنگین آن برآید. این قلب مصنوعی 125 هزار دلار هزینه داشته و سالانه 18هزار دلار نیز صرف نگهداری از آن می‌شود.

 منبع: خبر آنلاین

  نظرات ()
فریب مغز برای سرد نگه داشتن بدن نویسنده: آیدا ت.م - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩

دانشمندان برای جلوگیری از آسیب های مغزی، داروی جدیدی اختراع کرده‌اند که با فریب دادن مغز بیمار، به طور طبیعی دمای بدن وی را پایین می‌آورد تا مغز، بیشتر زنده بماند و فرصت نجات فرد را به پزشک بدهد.

 داروها عوارض جانبی متفاوتی دارند،‌ مخصوصا وقتی که با هم ترکیب می‌شوند. یکی از عوارض استفاده از داروهای فراوان برای بیماران اورژانسی،‌ پایین آمدن دمای بدن آن‌هاست. فکر می‌کنید باید فکری برای بالا بردن دمای بدن این بیماران کرد؟

برعکس،‌ در حقیقت محققین به این پایین آمدن دمای بدن بیماران خصوصا در شرایط اورژانسی علاقه‌مندند. وقتی بدن بیمار سرد می‌شود، مغز به اکسیژن کم‌تری نیاز خواهد داشت و سلول‌هایش مدت بیشتری زنده خواهند ماند. بنابراین، ‌پزشکان مدت زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت تا بتوانند جان بیمار را نجات بدهند.

                          سرد نگه داشتن بدن بیمار حیاتی است 

 به گزارش پاپ ساینس‌‌، دکتر کاتز، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی، توانست در سال گذشته شرکت هایبرنید را پیدا کند که با سرمایه‌گذاری روی مطالعاتش، به ساخت اولین داروی سردکننده بدن کمک نماید.

البته سال‌هاست که پزشکان می‌دانند سرد نگه داشتن بدن بیمار چه فوایدی دارد، اما روش‌های معمول اغلب بسیار دشوار و گران‌قیمت هستند و در بسیاری موارد با برانگیختن سیستم دفاعی بدن در برابر انجماد، مشکلات بیشتری را به بار می‌آورند تا جایی که دکتر به ناچار بیمار را بی‌حس می‌کند.

منبع: خبر آنلاین

  نظرات ()
مطالب اخیر به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش سوم (O) عشق تو، باارزشترین رویای محقق من دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا فرشته ام روزت مبارک به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم باران نیا! افتتاح وبلاگ البسکو.کام؛ گامی نوین در دنیای وبلاگ‌های ایرانی به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش اول جهان به روایت 2020 وقتی دنیا مال من بود - When the world was mine
کلمات کلیدی وبلاگ دل نوشته‌ها (۱۳) تکنولوژی (۱٢) دانش (٩) موبایل (٧) ادبیات (٤) مادر (۱) ronan keating (۱) تغذیه (۱) گروه خونی (۱) آشپزی (۱) سرآغاز (۱) خرید اینترنتی (۱) روز مادر (۱)
دوستان من خبرآنلاین خرید اینترنتی در البسکو.کام فوت و فن وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام بانوی شرقی اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب