آیدا ت.م
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ آیدا ت.م
آرشیو وبلاگ
      دنیای این روزای من ()
طرز تهیه microSIM از SIM card نویسنده: آیدا ت.م - دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩

تبلت‌های آی‌پد و گوشی‌های آی‌فون 4 اپل همگی به نوع جدیدی از سیم‌کارت به نام microSIM نیاز دارند. «راز microSIM چیست و آیا می‌توان از سیم‌کارت‌های معمولی microSIM ساخت؟»  این پرسش ممکن است در ذهن بسیاری از کاربران آی‌فون 4 و آی‌پد، حتی خود شما شکل گرفته باشد.

شاید فکر کنید برای این کار حتما باید یک عصای جادویی داشته باشید، اما ما به شما می‌گوییم که این امر با یک اقدام بسیار ساده امکانپذیر است.

 

در نگاه اول، منطقه تماس الکتریکی یک microSIM تفاوتی با همین منطقه در یک سیم کارت معمولی ندارد. در عین حال یک سیم کارت استاندارد‌ به اندازه کافی کوچک و ظریف است که با همه گوشی‌های ظریف امروزی مانند آی‌فون4 و حتی تبلت آی‌پد اپل مطابقت دارد.

 

                                 

 

ابعاد سیم‌کارت‌های معمولی 25×15 میلی‌متر است و همه آنها یک گوشه زاویه‌دار دارند. اما ابعاد میکروسیم‌ها 15×12 میلی‌متر است و تقریبا با منطقه تماس موردنیاز سیم‌کارت‌های معمولی همخوانی دارد.  

در مورد اقدام اپل برای ارائه microSIM‌ها روی این دو محصولش دو احتمال وجود دارد؛ این کمپانی می‌خواسته  هوشمندانه عمل کند و زیرکی‌اش را به اثبات برساند یا اینکه قصد فروش سیم‌کارت‌های جدیدش را داشته است.

اما طبق گزارش TechRadar، به‌وسیله یک قیچی می‌توان سیم‌کارت را به میکروسیم تبدیل کرد. کسانی که نسبت به این کار اقدام می‌کنند باید ریسک و مسئولیت کاری را که قرار است با سیم‌کارتشان انجام بدهند، بپذیرند.

 

برای تبدیل سیم‌کارت به میکروسیم باید مراحل زیر را با دقت انجام دهید. پیش از هر چیز توجه داشته باشید که منطقه هدف برای این کار فقط محل تماس الکتریکی سیم‌کارت است.

سیم‌کارت معمولی، خط‌کش و قیچی ابزارهایی هستند که با آنها می‌توان میکروسیم ساخت.

 

ابتدا ابعاد دقیق میکروسیم را به‌وسیله خط‌کش روی سیم‌کارت ترسیم کنید. (مطابق شکل)

 

                                  

 

حالا با بریدن سیم‌کارت در اندازه ترسیم شده، microSIM شما آماده جاگذاری در آی‌فون 4 و آی‌پدتان است.  

 

                                  

 

                                  

 

منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌‌رسانی موبایل

  نظرات ()
ساخت قدرتمندترین باتری غیر هسته‌ای جهان نویسنده: آیدا ت.م - دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩

دانشمندان از پودری نرم و سفید رنگ قدرتمندترین باتری غیر اتمی جهان را ساختند.

دی فلوراید زنون به طور طبیعی نوعی پودر سفیدرنگ نرم اما بدبو است که معمولا برای قلم زدن مدارها روی سیلیکون از آن استفاده می‌شود. اگر آن در فشاری معادل 1 میلیون برابر فشار اتمسفر متراکم کنید، به یک ماده پرقدرت تبدیل می‌شود. 

در این بین، به دلایلی تمام انرژی که صرف متراکم‌سازی کرده‌اید، درون پیوندهای شیمیایی جسم حاصله ذخیره می‌شود و از آن یک ابزار ذخیره‌سازی فوق‌العاده قدرتمند می‌سازد.

 از این ابزار می‌توان به عنوان نوعی باتری در دستگاه‌های کوناگون از جمله ابزارهای قابل حمل استفاده کرد.  

                        

البته اعمال فشاری هزار 1 میلیون برابر فشار اتمسفر برای متراکم‌سازی این پودر کار چندان آسانی نیست. برای اینکه پودر موردنظر ما زیر چنین فشار عظیمی تاب بیاورد به محفظه‌ای به ضخامت 2 تا 3 اینچ نیاز داریم که دو پایه از جنس الماس داشته باشد. 

به گزارش دیوایس، با این روش یک قطعه آجر مانند با ظاهر فلزی شکل بوجود می‌آید که قدرتمندترین ابزار ذخیره‌سازی غیر هسته‌ای برای انرژی موجود تا به امروز به شمار می‌آید. دانشمندان آزمایشگاه شیمی ایالت واشنگتن آمریکا برای رسیدن به این کشف مهم راه زیادی را پیموده‌اند.

 

 منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی موبایل

 

  نظرات ()
مزارع خورشیدی، آینده روشن بیابان آفریقا نویسنده: آیدا ت.م - شنبه ۱٢ تیر ۱۳۸٩

تا حالا فکر کرده‌اید اگر فقط 1 درصد از بیابان آفریقا که به Sahara معروف است، با پنل‌های خورشیدی پوشیده شود چه اتفاقی می‌افتد؟ بله، انرژی الکتریسیته لازم برای کل جهان فراهم می‌شود. این رویداد چندان هم دور از ذهن نیست.

به گزارش دیوایس، در 5 سال آینده کار ساخت مزرعه‌ خورشیدی بسیار بزرگی  در این بیابان آغاز خواهد شد که روند ساخت آن چندین دهه طول می‌کشد. این مزرعه ابتدا بخش کوچکی از انرژی الکتریسیته شهرهای اروپا را تامین می‌کند، اما به مرور زمان و با گسترش روش‌های انتقال این انرژی، سطح تولید آن بالاتر می‌رود.

 

                      

 

پیش‌بینی می‌شود با شروع این پروژه در 5 سال آینده و توسعه آن تا سال 2050‌‍، انرژی به دست آمده، برق سراسر قاره اروپا را تا پایان عمر زمین تامین کند.  

با ادامه روند گسترش این مزارع خورشیدی، می‌توان افقی را تصور کرد که در آن، انرژی برق سراسر جهان از طریق آنها تامین شود.  

منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی موبایل

  نظرات ()
طواف تو نویسنده: آیدا ت.م - شنبه ٥ تیر ۱۳۸٩

رو به تو سجده می‌کنم دری به کعبه باز نیست

 

بس که طواف کردمت مرا به حج نیاز نیست

 

به هر طرف نظر کنم نماز من نماز نیست

 

مرا به بند می‌کشی از این رهاترم کنی

 

زخم نمی‌زنی به من که مبتلاترم کنی

 

                         

از همه توبه می‌کنم بلکه تو باورم کنی

 

قلب من از صدای تو چه عاشقانه کوک شد

 

تمام پرسه‌های من کنار تو سلوک شد

 

عذاب می‌کشم ولی عذاب من گناه نیست

 

وقتی شکنجه‌گر تویی شکنجه اشتباه نیست

 

  نظرات ()
Kiasi Escape C هدستی زیبا برای آی‌فون شما نویسنده: آیدا ت.م - شنبه ٥ تیر ۱۳۸٩

محصولی که مشاهده می‌کنید هدستی مجهز به بلوتوث از کمپانی TokyoFlash است. این هدست با نام Kisai Escape C Bluetooth Reciever ضمن برخورداری از ظاهری شیک و زیبا، ابزاری بسیار سودمند برای کاربران آی‌فون به شمار می‌آید.

زمانی که این هدست را با آی‌فون هوشمند خود جفت می‌کنید، می‌توانید از آن تا 180 ساعت به عنوان یک گیرنده و میکروفون برای انجام تماس‌های تلفنی Skype استفاده کنید.

                         

 علاوه بر این، می‌توانید از این محصول به عنوان یک گیرنده بی‌سیم استفاده کنید و به موسیقی ها و فایل‌های موجود در ام‌پی‌تری پلیر خود گوش بدهید و لذت ببرید.  قیمت این هدست بلوتوث جذاب و زیبا و LED دار 115 دلار است.

 منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی موبایل

  نظرات ()
به عشق تو پدرم... نویسنده: آیدا ت.م - شنبه ٥ تیر ۱۳۸٩

 فرشته نیست بال هم ندارد اما زمین هنوز به عشق قدم‌های اوست که می‌چرخد،

بهار هنوز به بوی اوست که سبز می‌شود

 خورشید هنوز به نور اوست که می‌تابد

 

                              

و نبض من و نفس من نیز...

نبض من به شوق اوست که می‌زند و نفس من به گرمی وجود اوست که از سینه بر می‌آید

  نظرات ()
مطالب اخیر به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش سوم (O) عشق تو، باارزشترین رویای محقق من دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا فرشته ام روزت مبارک به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم باران نیا! افتتاح وبلاگ البسکو.کام؛ گامی نوین در دنیای وبلاگ‌های ایرانی به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش اول جهان به روایت 2020 وقتی دنیا مال من بود - When the world was mine
کلمات کلیدی وبلاگ دل نوشته‌ها (۱۳) تکنولوژی (۱٢) دانش (٩) موبایل (٧) ادبیات (٤) مادر (۱) ronan keating (۱) تغذیه (۱) گروه خونی (۱) آشپزی (۱) سرآغاز (۱) خرید اینترنتی (۱) روز مادر (۱)
دوستان من خبرآنلاین خرید اینترنتی در البسکو.کام فوت و فن وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام بانوی شرقی اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب