آیدا ت.م
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ آیدا ت.م
آرشیو وبلاگ
      دنیای این روزای من ()
طرز تهیه microSIM از SIM card نویسنده: آیدا ت.م - دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩

تبلت‌های آی‌پد و گوشی‌های آی‌فون 4 اپل همگی به نوع جدیدی از سیم‌کارت به نام microSIM نیاز دارند. «راز microSIM چیست و آیا می‌توان از سیم‌کارت‌های معمولی microSIM ساخت؟»  این پرسش ممکن است در ذهن بسیاری از کاربران آی‌فون 4 و آی‌پد، حتی خود شما شکل گرفته باشد.

شاید فکر کنید برای این کار حتما باید یک عصای جادویی داشته باشید، اما ما به شما می‌گوییم که این امر با یک اقدام بسیار ساده امکانپذیر است.

 

در نگاه اول، منطقه تماس الکتریکی یک microSIM تفاوتی با همین منطقه در یک سیم کارت معمولی ندارد. در عین حال یک سیم کارت استاندارد‌ به اندازه کافی کوچک و ظریف است که با همه گوشی‌های ظریف امروزی مانند آی‌فون4 و حتی تبلت آی‌پد اپل مطابقت دارد.

 

                                 

 

ابعاد سیم‌کارت‌های معمولی 25×15 میلی‌متر است و همه آنها یک گوشه زاویه‌دار دارند. اما ابعاد میکروسیم‌ها 15×12 میلی‌متر است و تقریبا با منطقه تماس موردنیاز سیم‌کارت‌های معمولی همخوانی دارد.  

در مورد اقدام اپل برای ارائه microSIM‌ها روی این دو محصولش دو احتمال وجود دارد؛ این کمپانی می‌خواسته  هوشمندانه عمل کند و زیرکی‌اش را به اثبات برساند یا اینکه قصد فروش سیم‌کارت‌های جدیدش را داشته است.

اما طبق گزارش TechRadar، به‌وسیله یک قیچی می‌توان سیم‌کارت را به میکروسیم تبدیل کرد. کسانی که نسبت به این کار اقدام می‌کنند باید ریسک و مسئولیت کاری را که قرار است با سیم‌کارتشان انجام بدهند، بپذیرند.

 

برای تبدیل سیم‌کارت به میکروسیم باید مراحل زیر را با دقت انجام دهید. پیش از هر چیز توجه داشته باشید که منطقه هدف برای این کار فقط محل تماس الکتریکی سیم‌کارت است.

سیم‌کارت معمولی، خط‌کش و قیچی ابزارهایی هستند که با آنها می‌توان میکروسیم ساخت.

 

ابتدا ابعاد دقیق میکروسیم را به‌وسیله خط‌کش روی سیم‌کارت ترسیم کنید. (مطابق شکل)

 

                                  

 

حالا با بریدن سیم‌کارت در اندازه ترسیم شده، microSIM شما آماده جاگذاری در آی‌فون 4 و آی‌پدتان است.  

 

                                  

 

                                  

 

منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌‌رسانی موبایل

  نظرات ()
مطالب اخیر به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش سوم (O) عشق تو، باارزشترین رویای محقق من دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا فرشته ام روزت مبارک به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم باران نیا! افتتاح وبلاگ البسکو.کام؛ گامی نوین در دنیای وبلاگ‌های ایرانی به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش اول جهان به روایت 2020 وقتی دنیا مال من بود - When the world was mine
کلمات کلیدی وبلاگ تکنولوژی (۱٢) دل نوشته‌ها (۱٢) دانش (٩) موبایل (٧) ادبیات (٤) مادر (۱) ronan keating (۱) تغذیه (۱) گروه خونی (۱) آشپزی (۱) سرآغاز (۱) خرید اینترنتی (۱) روز مادر (۱)
دوستان من خبرآنلاین خرید اینترنتی در البسکو.کام فوت و فن وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام بانوی شرقی پرتال زیگور طراح قالب