آیدا ت.م
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ آیدا ت.م
آرشیو وبلاگ
      دنیای این روزای من ()
به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم نویسنده: آیدا ت.م - دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠

آیا می‌دانید گروه‌های خونی کِی و چطور کشف و شناسایی شدند؟

در روزهای گذشته درباره مطالعات دکتر "دی آدامو" در رابطه با ارتباط انتخاب رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خون مقدمه‌ای را عنوان کردیم. حال برای ادامه بحث در این باره و سپس آشنایی با رژیم‌های غذایی خاص هر گروه خونی، به توضیح مطلبی در مورد نحوه تاریخچه شناسایی گروه‌های خونی مختلف، از زبان دکتر "دی آدامو" می‌پردازیم.

آنچه می‌خوانید به زمان اجداد شکارچی ما انسان‌ها بر می‌گردد؛ اجدادی که حدود 50 هزار سال پیش از میلاد مسیح روی کره زمین می‌زیسته‌اند.

گروه خونی O اولین گروه خونی بود که در جهان شناسایی شد. به عقیده دی آدامو، اجداد دارای گروه خونی O ما اغلب از خطرها جان سالم به در می‌بردند و گوشتخوار بودند و پروتئین بسیار زیادی مصرف می‌کردند، بنابراین آن دسته از ساکنان قرن 21 که گروه خونی O دارند هم باید رژیم غذایی آن اجداد را دنبال کنند.

پس از آن در 15 هزار سال پیش از میلاد مسیح بود که گروه خونی A هم کشف شد. در این دوره، عمر زندگی گوشتخواری مطلق اجداد ما به سر آمد و جوامعی بر پایه کشاورزی شکل گرفت. منظور دی آدامو از ظهور گروه خونی A در این دوره این است که اجداد ما بیشتر به تغذیه مبتنی بر گیاهخواری روی آورده بودند. در نتیجه بنابر توصیه دی آدامو، افراد دارای گروه خونیA عصر ما هم باید رژیم گیاهخواری را پیش بگیرند.

گروه خونی B این طور که به نظر می‌رسد در حدود 1000 سال پیش از میلاد مسیح شناسایی شد، یعنی در زمان اجداد عشایری ما. در این زمان بود که اجداد ما مزرعه‌های خود را ترک کردند تا به نوعی زندگی از این مکان به مکان های دیگر یا به عبارتی زندگی عشایری، ییلاقی و قشلاقی را روی زمین تجربه کنند. در نتیجه، تئوری دی آدامو هم به این سمت پیش رفت که ساکنان امروزی زمین که گروه خونی B دارند، باید رژیم غذایی متغیری شامل اغلب مواد غذایی از جمله گوشت، لبنیات، حبوبات و سبزیجات را دنبال کنند.

در نهایت درست هزار سال پیش، گروه خونی AB کشف شد. به باور دی آدامو، این گروه خونی به اجداد ما کمک کرد تا به عصر مدرن انتقال پیدا کنند. این بدان معنی است که افراد دارای گروه خونی AB می‌توانند از ترکیب غذاهای مناسب برای هر دو نوع گروه خونی A و B استفاده کنند.

منبع: وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام

  نظرات ()
مطالب اخیر به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش سوم (O) عشق تو، باارزشترین رویای محقق من دوستت دارم‌ها را نگه می‌داری برای روز مبادا فرشته ام روزت مبارک به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم باران نیا! افتتاح وبلاگ البسکو.کام؛ گامی نوین در دنیای وبلاگ‌های ایرانی به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش اول جهان به روایت 2020 وقتی دنیا مال من بود - When the world was mine
کلمات کلیدی وبلاگ تکنولوژی (۱٢) دل نوشته‌ها (۱٢) دانش (٩) موبایل (٧) ادبیات (٤) مادر (۱) ronan keating (۱) تغذیه (۱) گروه خونی (۱) آشپزی (۱) سرآغاز (۱) خرید اینترنتی (۱) روز مادر (۱)
دوستان من خبرآنلاین خرید اینترنتی در البسکو.کام فوت و فن وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام بانوی شرقی پرتال زیگور طراح قالب