نقش اسمارت‌فو‌ن‌ها در تخریب زندگی مشترک

این روزها برای کشف عواملی که می‌توانند در رابطه میان همسران شکاف ایجاد کنند، لازم نیست جای دوری برویم، چراکه حتی گوشی‌های هوشمند می‌توانند به نوعی یکی از این فاکتورها به حساب بیایند. البته این مسئله همیشه صادق نیست.

به گزارش جی‌اس‌ام به نقل از فون‌آرنا، بر اساس تحقیقات اخیر صورت گرفته توسط شرکت داروسازی Bayer 28 درصد از زنان ابزارهای دارای قابلیت اتصال به شبکه- از جمله گوشی‌های هوشمند- را مسبب شکاف بوجود آمده در روابط میان خود و همسرانشان می‌دانند.

           

این دسته از خانم‌ها معتقدند گوشی‌های هوشمند ماننده خوره به جان زندگی زناشویی آنها افتاده و روابط عاطفی آنها با همسرانشان را تحت تأثیر قرار داده‌اند. البته اگر با دقت به اثرات سوء این ابزارهای ارتباطی در زندگی امروزی دقت کنیم، خواهیم دید که نتایج این بررسی چندان هم بیراه نیستند. بعضی افراد این روزها چنان با گوشی تلفن همراه خود سرگرم هستند که حتی از کوچکترین مسائلی که در زندگی و دنیای پیرامونشان می‌گذرد، به کلی غافلند.

 با پیشرفت روزافزون فناوری‌ها و ابزارهای ارتباطی دنیای مجازی شاید بد نباشد گاهی خود را از برخی کاربردهای آنها دور نگه داریم تا بتوانیم به حقایق دنیای واقعی پیرامونمان و چیزهایی که شاید از دست دادن آنها هرگز قابل جبران نباشد، بپردازیم.

منبع: پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی موبایل

/ 0 نظر / 11 بازدید