به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش دوم

آیا می‌دانید گروه‌های خونی کِی و چطور کشف و شناسایی شدند؟

در روزهای گذشته درباره مطالعات دکتر "دی آدامو" در رابطه با ارتباط انتخاب رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خونمقدمه‌ای را عنوان کردیم. حال برای ادامه بحث در این باره و سپس آشنایی با رژیم‌های غذایی خاص هر گروه خونی، به توضیح مطلبی در مورد نحوه تاریخچه شناسایی گروه‌های خونی مختلف، از زبان دکتر "دی آدامو" می‌پردازیم.

آنچه می‌خوانید به زمان اجداد شکارچی ما انسان‌ها بر می‌گردد؛ اجدادی که حدود 50 هزار سال پیش از میلاد مسیح روی کره زمین می‌زیسته‌اند.

گروه خونی O اولین گروه خونی بود که در جهان شناسایی شد. به عقیده دی آدامو، اجداد دارای گروه خونی O ما اغلب از خطرها جان سالم به در می‌بردند و گوشتخوار بودند و پروتئین بسیار زیادی مصرف می‌کردند، بنابراین آن دسته از ساکنان قرن 21 که گروه خونی O دارند هم باید رژیم غذایی آن اجداد را دنبال کنند.

پس از آن در 15 هزار سال پیش از میلاد مسیح بود که گروه خونی A هم کشف شد. در این دوره، عمر زندگی گوشتخواری مطلق اجداد ما به سر آمد و جوامعی بر پایه کشاورزی شکل گرفت. منظور دی آدامو از ظهور گروه خونی A در این دوره این است که اجداد ما بیشتر به تغذیه مبتنی بر گیاهخواری روی آورده بودند. در نتیجه بنابر توصیه دی آدامو، افراد دارای گروه خونیA عصر ما هم باید رژیم گیاهخواری را پیش بگیرند.

گروه خونی B این طور که به نظر می‌رسد در حدود 1000 سال پیش از میلاد مسیح شناسایی شد، یعنی در زمان اجداد عشایری ما. در این زمان بود که اجداد ما مزرعه‌های خود را ترک کردند تا به نوعی زندگی از این مکان به مکان های دیگر یا به عبارتی زندگی عشایری، ییلاقی و قشلاقی را روی زمین تجربه کنند. در نتیجه، تئوری دی آدامو هم به این سمت پیش رفت که ساکنان امروزی زمین که گروه خونی B دارند، باید رژیم غذایی متغیری شامل اغلب مواد غذایی از جمله گوشت، لبنیات، حبوبات و سبزیجات را دنبال کنند.

در نهایت درست هزار سال پیش، گروه خونی AB کشف شد. به باور دی آدامو، این گروه خونی به اجداد ما کمک کرد تا به عصر مدرن انتقال پیدا کنند. این بدان معنی است که افراد دارای گروه خونی AB می‌توانند از ترکیب غذاهای مناسب برای هر دو نوع گروه خونی A و B استفاده کنند.

منبع: وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام

/ 0 نظر / 28 بازدید