به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن- بخش اول

آیا می‌دانید با انتخاب رژیم غذایی مناسب بر اساس گروه خون خود می‌توانید وزن کم کنید و علاوه بر لمس تجربه شیرین سلامتی، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را کم کرده یا به صفر برسانید؟

این چیزی است که دکتر "پیتر دی آدامو"، متخصص طبیعی درمانی و نویسنده کتاب "به خاطر گروه خونت درست تغذیه کن" در این اثر عنوان می‌کند. شاید به جرات بتوان گفت که برخی هنرپیشگان دنیای هالیوود نیز به این اصل معتقد هستند. چراکه به گفته یکی از آنها، انتخاب رژیم مناسب با گروه خون او، شاید تاکنون در تناسب اندامش تاثیر چندان زیادی نداشته است، اما باعث شده احساس خوبی داشته باشد و بیش از پیش پرنشاط و پر انرژی بودن را حس کند. او از رژیم‌های غذایی متعددی که پیش از این در پیش گرفته بود احساس خستگی و نارضایتی می‌کند و اکنون معتقد است با این رژیم کاملا مراقب تغذیه‌اش است نه به این خاطر که لاغر بماند بلکه بیشتر به این خاطر که عمرش را با احساس و خوب و پر انرژی سپری کند.

 

 

به عقیده دکتر دی آدامو، گروه خونی ما انسانها تعیین می‌کند که بدنمان چطور با مواد غذایی مختلف کنار می‌آید. تئوری وی بر پایه این ایده استوار است که هر گروه خونی، نشانگر آنتی ژن خاص خود را دارد. نشانگر آنتی ژن ماده‌ای است که بدن آن را به عنوان بیگانه می‌شناسد. این ماده در مقابل برخی غذاها واکنش بدی از خود نشان می‌دهد که به لحاظ سلامت، بدن را به انواع مشکلات دچار می‌کند.

دی آدامو معتقد است میزان اسیدیته معده و آنزیم‌های گوارشی با گروه خون شما مرتبط است. به گفته وی با پیش گرفتن یک رژیم غذایی خاص هر گروه خونی، بدن ما عمل گوارش و هضم غذا را به بهترین شیوه ممکن انجام می‌دهد، در نتیجه کاهش وزن دلخواه را برایمان به همراه خواهد داشت. این فرضیه و شیوه پیروی از اصل انتخاب رژیم غذایی بر اساس گروه خون، به همین جا ختم نمی‌شود. با ما همراه باشید تا با جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین بخش این مبحث آشنا شوید.

در عین حال همه ما می‌دانیم که هر رژیم غذایی که داشته باشیم، آرامش خیال و صرف وعده‌های غذایی در محیطی دلنشین و در ظروف زیبا بدون شک در سلامت جسم و در نتجه روح ما تاثیرگذار خواهد بود.

 منبع: وبلاگ مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام

/ 0 نظر / 29 بازدید